Slovenčina (Slovenská republika)English (United Kingdom)Nemčina
Development Projekty

Nájomné bývanie Lakšárska Nová Ves

Filozofia

 

Obec Lakšárska Nová Ves o rozlohe 3694 ha leží na západom Slovensku v severovýchodnej časti Záhorskej nížiny na hlavnej ceste spájajúcej Malacky( 22 km na juhozápad) a okresné mesto Senicu (24 km na severovýchod). Smerom na Malacky približne 4 km od obce sa nachádza osada Šišuláky a 5 km vzdialená osada Horné Valy.

Na východe sa nachádza miestna časť Mikulášov, 2 km vzdialená od Lakšárskej Novej Vsi. Na juhu tečie potok Rudava, na západe potok Lakšár a na severe Šaštínsky potok. Nadmorská vyška 252 m n.m. v strede obce, 190 až 257 m n. m. v chotári .
Nachádzajú sa tu aj dve národné rezervácie: národná prírodná rezervácia Červený rybník je to slatinné rašelinisko so spoločenstvami vlhkomilných rastlín a prírodným jazierkom o rozlohe 118,01 ha. Ďalšia národná rezervácia Zelienka je slatinné rašelinisko s rozlohou 60 ha. Obidve rezervácie poskytujú útočište viacerým chráneným živočíchom a vzácnym chráneným reliktným druhom rastlín. Lakšárska Nová Ves má aj svoje Jazero s plochou 35953 m2 a jedinečnou prírodnou scenériou.


Video:


https://www.youtube.com/watch?v=wG5XDdUMMzE